Kačer Donald

Soutěž pro novináře a kritiky rockové muziky, o titul "blábol měsíce, roku, tisíciletí".

Kačer Donald Fanatic Katapult bude osobně udělovat 1 – 8 kačerů.

1. Nic moc, blábol
2. Ujde to!
3. Docela dobrý
4. Dost dobrý
5. Tak, to je ono!
6. Ješte tomu něco málo schází
7. Tak tomu už skoro nic neschází!
8. Dokonalé, - vítěz!!!!
Recenze na novou desku Deep Purple „Whoosh!“ MF Dnes, 15. 8. 2020 Jindřich Goth píše mimo jiné:

Deep Purple vytvořili neškodnou, uhlazenou desku, dále citujeme: Deep Katapult: …..následuje boogie–woogie dupárna What the What, který dojem z předchozí písničky vygumuje tupoučkým bigbítkem jak odněkud z odpoledních tanečních čajů v Zadním Nedvězdičku….. Člověk by si s hrůzou a opoceným čelem vzpomněl na prominenty českého zemědělského rocku Katapult. Až takhle kacířské myšlenky se při poslechu letošních Deep Purple vynořují.

K tomu kačer píše:

Asi chtěl Jindra všechny urazit a naštvat. Někdy se to tak dělá. Zdá se mi ale, že to je pro Katapult vééééééliká pocta!  Deep Katapult! To je spojení! Až jednou zase budou Párplové a Kaťáci spolu hrát /po třetí/ , tak si to boogie spolu  dohromady šlehnou na jevišti pěkně společně. A k tomu zazní chorál z hlediště: „s pomocí přátel, jak to hezky zní…“

P.S. a ti zemědělci, ti jsou v tom všem nevinně.

Počet kačerů:
- slabota! Nestojí to snad ani za toho jednoho.
Jak Katapult rozdělil národ, časopis Melodie, září 1978 Odstavec … a co si myslí odborníci a kolegové: Jiří Černý, hudební kritik:

„Slyšel jsem jen d v ě nahrávky a z j i s t i l jsem, že se bez téhle hudby klidně obejdu. Letí to predevším proto, že to vyhnali manažerskými prášky a za půldruhého roku z toho nic nezbude, za to bych d a l k r k.“

K tomu kačer píše:

Bože, nechtěl bych teď bejt v tvojí kůži Jirko, to by mě tedy slezlo peří. A co potom v roce 2006. To bude bordel. Takovej kritik a takhle ulítne. Ještě, že ten Olda není masovej vrah a nejde ti po krku. Seknul jsi se zatím o dvacet šest a půl roku. A bude to stále horší a horší. A horší.Kvak. a horší… a horší.. kvak, horší..kvak. kvak..kvak kvak kvak kvak kvak.

- Kačer odmítl tento kec hodnotit, neboť regule hodnocení byly stanoveny, nelze je porušovat, a s takovou blbostí vůbec nepočítal. Ačkoliv Kačer sám sebe ohodnotil jako automanipulátora, odmítl sám sebe automanipulovat a dát jiný počet kačerů, než mu regule dovoluji.
Rolling Stones kontra Beatles? Časopis MY 63, rok 1964 odstavec „Jak na ně nahlížejí naši odborníci“ – Jirí Cerný:

...ale Rolling Stones u nás ani nemají zázemí v odborných kruzích. Více jsou u nás ceněni – a to je i můj názor – Animals i Manfred Mann.

K tomu kačer píše:

Jo, jo, jo Jirko, začal jsi blábolit takhle brzo a drží se tě to chlapče furt. To je mi líto. U nás na nádraží by potřebovali poradit, jak seřadit kačery, pardon - vagony. A ty přece rozumíš všemu, zejména ráno na ČT 1. Tam tě žeru. A na ty Stouny jdi spolu s Jandou, ať tě nemusím hledat a klofnu Vás najednou. Ať žije parní stroj, úžasné síly zdroj! 

Počet kačerů:
- Nic moc, blábol!
Rolling Stones kontra Beatles? Časopis MY 63, rok 1964 odstavec „Jak na ně nahlížejí naši odborníci“ – Petr Janda:

...nejvíc mi na nich vadí /na Rolling Stones, pozn. Kačera/ to, že každou. druhou skladbu interpretačně odfláknou, zvláště rytmicky. Z toho soudím, že jejich nejslabším mužem je hráč na bicí.

K tomu kačer píše:

Za takovýhle kecy bych tebe Petře a celej Olympic nechal popravit na popravišti dějin český populární hudby! A jestli si nedejbože koupíš lístek na Stouny v červenci v Praze a náhodou tě tam omylem pořadatelé pustěj, tak si tě najdu, a osobně tě klofnu do prdele. 

Počet kačerů:
- vítěz měsíce!
Metalová spartakiáda, Týden 22/2002, 27. 05. 2002, Petr Korál říká:

...Metal má svůj underground, na který chodí užší okruh do klubu, ale i na svou stadionovou špičku. Nastartoval-li tuhle scénu někdo u nás, byl to právě Ozzy Osbourne, jako člen Black Sabbath. Deep Purple, Uriah Heep, Black Sabbath: v jediném obchodě se tu u nás nedali koupit, ale znal je snad každý... Z domácích inspirací určitě zafungovaly hard-rockové písně Jiřího Schelingera, b o h u ž e l také Katapult. Později nastoupil opravdový metal: Citron, Arakain... Ale třeba Arakain štastně pochopil pravidla žánru, muzikantsky i jakousi filosofii. Jaká je? Hrát tvrdě, nedělat popové kompromisy. 

Co říká Korál v lednu-únoru 1989 v osobním dopise Katapultu: 

….poslouchal jsem teď spoustu „ostře“ metalových kapel, ale řeknu Vám, že k hudbě Katapultu se potom vždy s chutí vrátím . Váš poctivý, jednoduchý big beat totiž po té „smršti“ působí jako skutečný balzám. A tak to má být!

K tomu kačer píše:

Ale, ale Péťo, že by z tebe byl český Mr.Petr Jekyll & Korál Hyde? Pozor, blízko Tvého rodiště jsou Dobřany! Jo, a málem jsem zapomněl: Jahody mražený, Švihák lázeňský, to byl hard-rock! A Brychta v klouboučku se Šlapetem a Patrolou v televizoru to jsou pravidla žánru, filosofie, hraní tvrdě , ale hlavně - ž á d n é p o p o v é k o m p r o m i s y! Rocku zdar a blábolu zvlášt. Na stráž! 

Počet kačerů:
- Tak tomu už skoro nic neschází!
Daniel Landa srazil publikum do kolen. MF DNES 22. 02. 2003, Josef Vlček:

...Landa si spojením obou pólu vytvořil nenapodobitelný styl, v nemž se prolíná šanson, protest song, punk i metal, ale také naturalismus s romantikou. Když o něm říkáme, že je príliš středoevropský, bereme to jako zápornou vlastnost. Landa naopak udělal z hudebně tvrdého a často také sentimentálního germánsko-slovanského prostředí pochodu a valčíku své plus. Zabírá to, protože všechny jeho hudební i tématické reminiscence aktualizují hluboko v člověku ukrytou generační zkušenost - přinejmenším z minulého století. Je důvěryhodný, protože tuto historickou zkušenost ve svých posluchačích neprobouzí jako vykalkulovanou tezi, ale prostřednictvím své umělecké intuice...

K tomu kačer píše:

...možnosti ukryté v závislosti bez skrytých významů evokující paranenormální soustřednost iracionálních postupu zejména v soustažnosti několika pararelních postupů, které nepostupují tam ani sem se jeví tato mnohovrstevná recenze jako antivykalkulovatelná kalkulace. Země, měsíc, mars... Langu!!! Byly doby, kdy Billu Halleymu stačily k ovládnutí světa rock and rollem obyčejná dvanáctitaktová schémata na tři akordy. A teď tohle. No nazdar. Lando odpusť mu!!! God Save The Rock!!! 

Počet kačerů:
- Nic moc, blábol!
Recenze na CD Motorhead „Hammered“, Classic Rock / květen 2002, Pavel Vaníček:

...tentokrát se album skupině doopravdy nepovedlo. Představte si ty n e j h o r š í nikdy nevydané skladby Motorhead, nejlépe nahrané jako demokazeta. Zhruba asi takovou kvalitu album má... 

Recence na CD Motorhead „Hammered“, Spark, květen 2002 

...se z reprobeden vyvalí deset excelentních vypalováků a jedna jímavá báseň „Masový vrah“, kterou nepřednáší nikdo jiný než… no hádejte kdo. Chvilka pozie, uzavírající toto neobvykle melodické, chytlavé, ale zároveň razantní a agresivní album...

K tomu kačer píše:

Bože, Lemmy, doufám že nečteš recenze českých kritiků, jinak bys trpěl jako Olda z Katapultu: Je to album dobrý nebo je špatný? Mám ho koupit nebo nemám koupit? Kecá ten první kritik nebo kecá ten druhý kritik? Být, či nebýt? HAF!!! 

Počet kačerů:
- dost dobrý!
ČT 2, Noc s Andělem, ze soboty 21. na 22. 02. 2003, Pavel Anděl:

…vzpomínám na dobu, kdy jsme v rádiu pořádali unplugged koncerty. Skupiny chodily hrát unplugged, jenom Katapulti řekli, že oni hrát nebudou, protože jsou legendy!

K tomu kačer píše:

Fuj!! Kdo to řek´?, Olda, Michal nebo Dědek? To jsem z toho kačer. Ale Ty můj Anděli, když už deláš v té ČT 2, mohl bys vědět, že v roce 1994 jako jedna z prvních kapel natočili pro Českou televizi ve spolupráci s radiem Evropa 2 koncert „Katapult v Celetné bez napetí „ /několikrát odvysíláno/, a také v radiu Frekvence 1 hráli v roce 1999 bez napětí přímo žive do éteru. Buď prostě kecáš, a nebo máš alzenhaimera. Začni dělat „Peříčko“, tam nepotřebuješ znát fakta.

Počet kačerů:
-Vítěz měsíce!
MF DNES - 26. 03. 2002

strana C7
Pražské vydání

ROCK
Kačer Katapult
KATAPULT
Hit album 3 1990 - 2000
CD 72 minut, vydala firma EMI Czech.

Při starém dobrém rock´n´rollu se ozve aplaus publika, zpívá Oldřich Říha v písni Katapult. Pokud ovšem vztahuje text na svou kapelu, která právě bilancuje řídkou "tvorbu" devadesátých let, tak se dosti mýlí. Katapult přece není starý dobrý rock´n´roll, ale kýč, na kterém vyrustaly generace posluchačů. Naivistická sóla Oldřicha Říhy zustávají komicky čitelná jako barvy disneyovských figurek, texty udrží myšlenku jen s velkými obtížemi. Výběrovou desku Hit album 3 lze přehrávat ze dvou důvodů: jednak pro skutečnou lásku ke Katapultu, anebo pro nechtěnou hudební grotesku, která skupině jaksi mimochodem vykvetla pod rukama. V říhovsky prostounkém stylu, který upomíná na kačera Donalda s kytarou, je ovšem Katapult skutečně originální. To se čistým kýčům stává. 

VLADIMÍR VLASÁK 10 (ze 100 možných, pozn. webmastera)

K tomu kačer píše:

Tento fanatický, pardon, fantastický blábol inspiroval kapelu ke vzniku této rubriky. A tak od teďka každý, kdo tak skvěle rozumí rockové muzice a má kam psát, muže soutěžit o titul „BLÁBOL měsíce, roku, století a tisíciletí“ 


Kačer Donald Fanatic Katapult bude osobně udělovat 1 – 8 kačerů. 

1. Nic moc, blábol
2. Ujde to!
3. Docela dobrý
4. Dost dobrý
5. Tak, to je ono!
6. Ješte tomu něco málo schází
7. Tak tomu už skoro nic neschází!
8. Dokonalé, - vítěz!!!!